Kontakt

 

Filip Jornefelt

Rektor,
Programchef NA & TE

Filip Jornefelt 

filip.jornefelt@jenseneducation.se
0737 08 64 68 

Anna Keding

Bitr. Rektor,
Programchef EK

Anna Keding

anna.keding@jenseneducation.se
0737 73 18 12

 
Daniel Johansson

Programchef SA

Daniel Johansson

daniel.johansson@jenseneducation.se
0737 73 18 72

 
Ulrika Berggren

Programchef EK.juridik

Ulrika Berggren

ulrika.berggren@jenseneducation.se
0737 73 93 68

 
 

 

 
Alexandra Bölenius Andreasson

SYV

Alexandra Bölenius Andreasson

alexandra.andreasson@jenseneducation.se
 

Lena Hagström
 

Skolsköterska

Lena Hagström

lena.hagstrom@jenseneducation.se
0737 73 19 73

 
 
Maria Almerstedt

Specialpedagog

Maria Almerstedt

maria.almerstedt@jenseneducation.se
0737 73 18 70​

 
Avatar

 Skolkurator

Helena Gåhlin

helena.gahlin@jensene
0737 73 18 69

Christer Lallerstedt
 

 Skolpsykolog

Christer Lallerstedt

christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​0706 98 04 72​

 
Eva Blomqvist Håkansson
 

Skolläkare

Eva Blomqvist Håkansson


Adress

Adress
Tulegatan 44
Stockholm

Kontakt

Kontakt
08 450 22 70
Reception: kl 9-15
norra@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)

 

Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior ska du vända dig till Stockholms stadsarkiv - förutsatt att du tagit studenten från år 2012 och framåt. Stadsarkivet hjälper de dig med de svenska betygen. Behöver du kopia på den engelska översättningen eller tog studenten 2011 eller tidigare kontaktar du Anette Esbron på JENSEN gymnasium Norra.