Kontakt

Välkommen att kontakta oss om du har några frågor!
Om du vill boka en personlig visning av skolan kan du maila vår kommunikatör Matti.

 
Sanna Roth

Rektor
Sanna Roth
sanna.roth@jenseneducation.se
0737 73 19 18

Adress

Adress
S:t Larsgatan 21
Linköping

Kontakt

Kontakt
013 474 27 60
linkoping@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
Adelanet (JENSEN online
(instruktioner)
 

Frågor om vuxenutbildningar? Vänligen kontakta JENSEN komvux på 08-450 22 30!


 

Anna-Sara Berglund

Anna-Sara Berglund
Lärare i Samhällskunskap, Matematik och Engelskaanna-sara.berglund@jenseneducation.se

Ahmad Kabel Omar Halwachi

Ahmad Kabel Omar Halwachi
Lärare i Engelska och Religion
ahmmed.halwachi@jenseneducation.se

Emilia Cvetkovic

Emilia Cvetkovic
Lärare i Juridik
emilia.cvetkovic@jenseneducation.se

Ewa Hallberg

Ewa Hallberg 
Lärare i Företagsekonomi, Entreprenörskap och Organisation & Ledarskap
ewa.hallberg@jenseneducation.se

Fredrik Dannsäter

Fredrik Dannsäter
Lärare i Samhällskunskap, Historia, Engelska. Specialpedagogisk kompetens
fredrik.dannsater@jenseneducation.se

Helen Hovland

Helen Hovland
Lärare i Svenska och Religion
helen.hovland@jenseneducation.se

Ivonne Boenke Donnely

Ivonne Boenke-Donnely
Lärare i Spanskaivonne.boenke.donnely@jenseneducation.se

Matti Paananen

Matti Paananen
Lärare i Psykologi, Sociologi, Filosofi. Humanistisk specialisering och gymnasiearbete
matti.paananen@jenseneducation.se

Minh Dinh

Minh Dinh
Lärare i Idrott och Matematik
minh.dinh@jenseneducation.se

Per Brishammar

Per Brishammar
Lärare i Tyskaper.brishammar@jenseneducation.se

Sakarias Bengtsson

Sakarias Bengtsson
Lärare i Naturkunskap, Samhällskunskap och Matematik
sakarias.bengtsson@jenseneducation.se


ELEVHÄLSOTEAM

 

Rauli

Skolpsykolog 
Rauli Sulankorauli.sulanko@jenseneducation.se

Alexandra Andersson

Skolsköterska
Alexandra Andersson
alexandra.andersson1@jenseneducation.se

Fredrik Dannsäter

Specialpedagogisk kompetens
Fredrik Dannsäter
fredrik.dannsater@jenseneducation.se

Emma Lejonqvist

Kurator & SYV
Emma Lejonqvist
emma.lejonqvist@jenseneducation.se