Kontakt

Välkommen att kontakta oss om du har några frågor!
Om du vill boka en personlig visning av skolan kan du maila vår kommunikatör Matti.

 
Sanna Roth

Rektor
Sanna Roth
sanna.roth@jenseneducation.se
0737 73 19 18

Adress

Adress
S:t Larsgatan 21
Linköping

Kontakt

Kontakt
073 773 33 03linkoping@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Frånvaroanmälan
JENSEN Campus
(instruktioner)

Frågor om vuxenutbildningar? Vänligen kontakta JENSEN komvux på 08-450 22 30!


 

Anna-Sara Berglund

Anna-Sara Berglund
Lärare i Samhällskunskap och Matematik anna-sara.berglund@jenseneducation.se

Ahmad Kabel Omar Halwachi

Ahmad Kabel Omar Halwachi
Lärare i Engelska och Religion
ahmmed.halwachi@jenseneducation.se

Angely

Angely Cisnevik
Lärare i Spanska
angely.cisnevik@jenseneducation.se 

Michaela

​Mikaela Frøshaug
Lärare i Idrott
mikael.froshaug@jenseneducation.se

Fredrik Dannsäter

Fredrik Dannsäter
Lärare i Ledarskap & organisation, Historia, Engelska. Specialpedagogisk kompetens
fredrik.dannsater@jenseneducation.se

Susanne

Susanne Nohrstedt
Lärare i Ekonomi och Juridik
susann.nohrstedt@jenseneducation.se

per.png

Per Brishammar
Lärare i Tyska
per.brishammar@jenseneducation.se​

Matti Paananen

Matti Paananen
Lärare i Psykologi, Sociologi, Filosofi. Humanistisk specialisering och gymnasiearbete
matti.paananen@jenseneducation.se

sakarias.png

Sakarias Bengtsson
Lärare i Naturkunskap, Samhällskunskap och Matematik
sakarias.bengtsson@jenseneducation.se

Linda

Linda Klasa
Lärare i Svenska, Kommunikation och Retorik
Linda.klasa@jenseneducation.se

Sebastian

Sebastian Dahlgren
Lärare i Matematik och Biologi
Sebastian.dahlgren@jenseneducation.se


ELEVHÄLSOTEAM

 

Rauli

Skolpsykolog 
Rauli Sulankorauli.sulanko@jenseneducation.se

Alexandra Andersson

Skolsköterska
Alexandra Dahlstedt
alexandra.dahlstedt@jenseneducation.se

Fredrik Dannsäter

Specialpedagogisk kompetens
Fredrik Dannsäter
fredrik.dannsater@jenseneducation.se

Emma

Kurator & SYV
Emma Lejonqvist
emma.lejonqvist@jenseneducation.se

avatar_bigger.png

Skolläkare 
Anna-Lena Lundgren 
Bokas genom skolsköterskan