Kontakt

 

Ansökan om skolbyte

Är du intresserad av att byta till JENSEN gymnasium Uppsala?
Fyll i kontaktformuläret så återkommer vi till dig.

Till formuläret


 
Lisa Helin

Rektor
Lisa Helin
lisa.helin@jenseneducation.se
0737 70 53 68

Adress

Adress
Gamla Torget 7
Uppsala

Kontakt

Kontakt
018-418 21 00
uppsala@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)
 

Mirza Westeråker

Programchef EK
Mirza Westeråker
mirza.westeraker@jenseneducation.se
073 773 19 09

Anders Paulsen

Programchef SA & NA
Anders Paulsen
anders.paulsen@jenseneducation.se
073 773 31 71

Karin Stenborg

Administratör / Elevvärd
Karin Stenborg
karin.stenborg@jenseneducation.se
070 165 17 82

 

 

 


VÅRT ELEVHÄLSOTEAM

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​070 698 04 72​

icon_avatar

Skolsköterska
Eva Furuland
eva.furuland@jenseneducation.se
073 773 31 80

icon_avatar

Kurator
Harriette Lundkvist
 

icon_avatar

Studie- och yrkesvägledare
Anna Johansson
anna.johansson1@jenseneducation.se
073 773 31 73

Carin mattsson

Specialpedagog
Carin Mattsson
carin.mattsson@jenseneducation.se
073 773 31 72

 

 

 

 


Våra lärare     

Markus Tolstoy

Coach SA18
Markus Tolstoy 
markus.tolstoy@jensenedu

Jon Nyström

Föräldrarledig
Jon Nyström 
jon.nystrom@jenseneducation.s

Elisabeth Sterner

Föräldrarledig
Elisabeth Sterner Martos 
elisabeth.sterner@jensened

Sebastian Törmä

Föräldrarledig
Sebastian Törmä 
sebastian.torma@jenseneducation.se

Pauline Wollberg

Coach NA19
Pauline Wollberg
pauline.wollberg@jenseneducation.se

Karin Lindbom

Föräldraledig
Karin Lindbom 
karinlindbom@jenseneducation.se

Johanna Johansson

Coach NA18A
Johanna Johansson
johanna.johansson@jenseneducation.se

Maria Hyllengren

Coach EK18A
Maria Hyllengren 
maria.hyllengren@jenseneducation.se

Emil Engelbrektson

Föräldrarledig
Emil Engelbrektson
emil.engelbrektson@jenseneducation.se

Johanna Larsen

Coach NA18B
Johanna Larsenjohanna.larsen@jenseneducation.
s

 

 

 

 

 


Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior ska du vända dig till Uppsala stadsarkiv - förutsatt att du tagit studenten från år 2012 och framåt. Stadsarkivet hjälper de dig med de svenska betygen. Behöver du kopia på den engelska översättningen eller tog studenten 2011 eller tidigare kontaktar du skolans administratör JENSEN gymnasium Uppsala.