Kontakt

 
Lisa Helin

Rektor

Lisa Helin

lisa.helin@jenseneducation.se
0737 70 53 68

Adress

Adress
Gamla Torget 7
Uppsala

Kontakt

Kontakt
018-418 21 00
uppsala@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)
 

Mirza Westeråker

Programchef EK

Mirza Westeråker

mirza.westeraker@jenseneducation.se
0737 73 19 09

icon_avatar

Administratör

Helen Wollberg Norberg

helen.norberg@jenseneducation.se

Jenny Mokhtari

Programchef SA & NA
Specialpedagog

Jenny Mokhtari

jenny.mokhtari@jenseneducation.se
0737 73 19 66

icon_avatar

Studie- och yrkesvägledare

Lisa Karlsson Christiernin

lisa.christiernin@jenseneducation.se
0701 65 17 82

icon_avatar

Kurator

Harriette Lundkvist

harriette.lundkvist@jenseneducation.se
0707 77 65 08
Onsdag, torsdag

 

 

 

Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior ska du vända dig till Uppsala stadsarkiv - förutsatt att du tagit studenten från år 2012 och framåt. Stadsarkivet hjälper de dig med de svenska betygen. Behöver du kopia på den engelska översättningen eller tog studenten 2011 eller tidigare kontaktar du Helen Norberg på JENSEN gymnasium Uppsala.