Kontakt

 

Ansökan om skolbyte

Är du intresserad av att byta till JENSEN gymnasium Uppsala?
Fyll i kontaktformuläret så återkommer vi till dig.

Till formuläret


 
Lisa Helin

Rektor
Lisa Helin
lisa.helin@jenseneducation.se
0737 70 53 68

Adress

Adress
Gamla Torget 7
Uppsala

Kontakt

Kontakt
018-418 21 00
uppsala@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)
 

Mirza Westeråker

Programchef EK
Mirza Westeråker
mirza.westeraker@jenseneducation.se
0737 73 19 09

Anders Paulsen

Programchef SA & NA
Anders Paulsen
anders.paulsen@jenseneducation.se
0737 73 31 71

 

icon_avatar

Studie- och yrkesvägledare
Anna Johansson
anna.johansson1@jenseneducation.se
0737 73 31 73
Onsdag, torsdag, fredag

Carin mattsson

Specialpedagog
Carin Matsson
carin.mattsson@jenseneducation.se
0737 73 31 72
Måndag, tisdag, onsdag

Karin Stenborg

Administratör / Elevvärd
Karin Stenborg
karin.stenborg@jenseneducation.se
070 165 17 82


VÅRT ELEVHÄLSOTEAM

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​070 698 04 72​

icon_avatar

Skolsköterska
Eva Furuland
eva.furuland@jenseneducation.se
0737 73 19 70
Måndag, tisdag, onsdag

icon_avatar

Kurator
Harriette Lundkvist
harriette.lundkvist@jenseneducation.se
0707 77 65 08
Tisdag, Onsdag, torsdag

 

 

 


Våra lärare     

Markus Tolstoy

Coach SA18 & EK19B
Markus Tolstoy 
markus.tolstoy@jensenedu

Jon Nyström

Coach EK18A
Jon Nyström 
jon.nystrom@jenseneducation.s

Elisabeth Sterner

Coach EK18B
Elisabeth Sterner Martos 
elisabeth.sterner@jensened

Pauline Wollberg

Coach NA19 & EK17B
Pauline Wollberg
pauline.wollberg@jenseneducation.se

Nina Normark

Coach SA19
Nina Normark
nina.normark@jenseneducation.se

Karin Lindbom

Coach SA17
Karin Lindbom 
karinlindbom@jenseneducation.se

Johanna Johansson

Coach NA18A
Johanna Johansson
johanna.johansson@jenseneducation.se

Emil Engelbrektson

Coach EK17A
Emil Engelbrektson
emil.engelbrektson@jenseneducation.se

Oscar Hagberg

Coach NA17
Oscar Hagberg
oscar.hagberg@jenseneducation.s

Elin Liss

Coach EK19B
Elin Liss
elin.liss@jenseneducation.se

Marielle Lövgren

Coach EK19A
Marielle Löfgren
marielle.lofgren@jenseneducation.se

 


Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior ska du vända dig till Uppsala stadsarkiv - förutsatt att du tagit studenten från år 2012 och framåt. Stadsarkivet hjälper de dig med de svenska betygen. Behöver du kopia på den engelska översättningen eller tog studenten 2011 eller tidigare kontaktar du skolans administratör JENSEN gymnasium Uppsala.