Kontakt

 

Ansökan om skolbyte

Är du intresserad av att byta till JENSEN gymnasium Uppsala?
Fyll i kontaktformuläret så återkommer vi till dig.

Till formuläret


 
Lisa Helin

Rektor
Lisa Helin
lisa.helin@jenseneducation.se
0737 70 53 68

Adress

Adress
Gamla Torget 7
Uppsala

Kontakt

Kontakt
018-418 21 00
uppsala@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)
 

Mirza Westeråker

Programchef EK
Mirza Westeråker
mirza.westeraker@jenseneducation.se
073 773 19 09

Anders Paulsen

Programchef SA & NA
Anders Paulsen
anders.paulsen@jenseneducation.se
073 773 31 71

Karin Stenborg

Administratör / Elevvärd
Karin Stenborg
karin.stenborg@jenseneducation.se
070 165 17 82

 

 

 


VÅRT ELEVHÄLSOTEAM

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​070 698 04 72​

Eva Furuland

Skolsköterska
Eva Furuland
eva.furuland@jenseneducation.se
073 773 31 80

Jenny Carlström

Kurator
Jenny Carlström
jenny.carlstrom@jenseneducation.se
070 777 65 08

Anna Johansson

Studie- och yrkesvägledare
Anna Johansson
anna.johansson1@jenseneducation.se
073 773 32 53

Carin mattsson

Specialpedagog
Carin Mattsson
carin.mattsson@jenseneducation.se
 

 

 


 

Linnea Asplund

Coach
EK21B - NA21 - EK20JUR - NA20 - EK19A

Linnea Asplund 
linnea.asplund@jenseneducation.se
0737 73 32 47

Avatar

Coach
EK21A - EK20EK - SA20 - EK19B - SA19

Camila Reveco
camila.reveco@jenseneducation.se
0737 73 32 46

 


Våra lärare     

Markus Tolstoy

Markus Tolstoy 
markus.tolstoy@jensenedu

Jon Nyström

Coach SA21B
Jon Nyström 
jon.nystrom@jenseneducation.s

Elisabeth Sterner

Föräldraledig
Elisabeth Sterner Martos 
elisabeth.sterner@jensened

Karin Lindbom

Coach SA21A
Karin Lindbom 
karinlindbom@jenseneducation.se

 
Nisse Nyborg

Nisse Funkqvist Nyborg
nisse.nyborg@jenseneducation.se


Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior ska du vända dig till Uppsala stadsarkiv - förutsatt att du tagit studenten från år 2012 och framåt. Stadsarkivet hjälper de dig med de svenska betygen. Behöver du kopia på den engelska översättningen eller tog studenten 2011 eller tidigare kontaktar du skolans administratör JENSEN gymnasium Uppsala.