Kontakt

 
Andreas Fanemo

Rektor

Andreas Fanemo
andreas.fanemo@jenseneducation.se

Adress

Adress
Östra Storgatan 7
Jönköping

Kontakt

Kontakt
036-290 22 50
jonkoping@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)


Eva Tornberg

Biträdande rektor
Lärare i Ekonomi

Eva Tornberg

eva.tornberg@jenseneducation.se
0737 73 19 44

Christopher-Yalman

Lärare i Samhällskunskap, Historia & Religion

Christopher Yalman

christopher.yalman@jenseneducation.se

Alexander-Karlsson

Lärare i Matematik, Naturkunskap & Idrott

Alexander Karlsson

alexander.karlsson@jenseneducation.se

Inger-Frostfeldt

Lärare i Svenska & Engelska

Inger Frostfeldt

inger.frostfeldt@jenseneducation.se

Sabina Eriksson

Kurator
Lärare i Psykologi & Ledarskap

Sabina Eriksson

sabina.eriksson@jenseneducation.se

icon_avatar

Lärare i Tyska & Franska

Annette Dahlengren

annette.dahlengren@jenseneducation.se

icon_avatar

Lärare i Spanska

Andrea Nylander

andrea.nylander@jenseneducation.se

 


icon_avatar

Specialpedagog

Ina Dannfors
Verksamhetschef JENSEN elevhälsa

ina.dannfors@jenseneducation.se
070-00 39 510

icon_avatar

Skolsköterska

Lotta Karlsson

charlotte.karlsson@jenseneducation.se

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 

Christer Lallerstedt

christer.lallerstedt@jenseneducation.se
070-698 04 72

 

icon_avatar

Medicinskt ledningsansvarig skolsköterska 
Kicki Björkman
JENSEN Grundskola & Gymnasium

kicki.bjorkman@jenseneducation.se