Kontakt

Vill du byta skola?

Om du redan går på en annan gymnasieskola och är intresserad att byta till oss på JENSEN gymnasium Örebro, är du välkommen att fylla i och skicka in anmälan här nedan så återkommer vi till dig. 

Anmäl dig här

 

Zara Sandi

Rektor
Sara Zandi
sara.zandi@jenseneducation.se
0722 51 48 61

avatar_bigger.png

SYV
Hanna Timgren
hannah.timgren@jenseneducation.se 
073 773 31 70

avatar_bigger.png

Admin
Emil Bjerrum
emil.bjerrum@jenseneducation.se 
073 773 31 70

 


Adress

Adress
Kungsgatan 4
Örebro

Sjukanmälan

Sjukanmälan
0737 73 19 25
08:00 - 09:00


Elevhälsoteam

 
christer.png

Skolpsykolog 
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​0706 98 04 72​

helena raiha

Skolsköterska
Helena Räihä
helena.raiha@jenseneducation.se
0737 73 31 55

Kurator Caroline

Kurator
Caroline Engström
caroline.engstrom@jenseneducation.se
073​​7 73​ ​19​ ​20

 

 
RebeccaPhilipsson

Specialpedagog, lärare i Svenska som andraspråk och moderna språk 
Rebecca Philipson
rebecca.philipson@jenseneducation.se

avatar_bigger.png

Skolläkare
Wanda Sikorska 
Bokas genom skolsköterskan 

 

 

 

 
Amanda Andersson

Lärare
Amanda Andersson
amanda.andersson@jenseneducation.se

Daniel Berglund

Lärare i Svenska och Engelska
Daniel Berglund
daniel.berglund@jenseneducation.se

David Larsson

Lärare
David Larsson
david.larsson@jenseneducation.se

 

 
Elin Eriksson

Lärare
Elin Eriksson
elin.eriksson@jenseneducation.se

lizette_johansson.png

Lärare
Lizette Johansson
lizette.johansson@jenseneducation.se

Erika Andersson

Lärare
Erika Laursenerika.laursen@jenseneducation.se
 

 
Fanny Pettersson

Lärare
Fanny Pettersson
fanny.pettersson@jenseneducation.se

George Masterton

Lärare
George Masterton
george.masterton@jenseneducation.se

Henrik Palm

Lärare
Henrik Palm
henrik.palm@jenseneducation.se

 
Isabelle Pettersson

Lärare
Isabelle Persson
isabelle.persson@jenseneducation.se

Jonas Olsén

Lärare
Jonas Olsén
jonas.olsen@jenseneducatio

Kamil Nissan

Lärare
Kamil Nissan
kamil.nissan@jenseneducation.se

 
patrik_ringholm.png

Lärare
Patrik Ringholm
patrik.ringholm@jenseneducation.se 

MartinHernedal

Lärare i Psykologi
Martin Hernedahl
martin.hernedahl@jenseneducation.se

Maria Rosenberg

Lärare
Maria Rosenberg
maria.rosenberg@jenseneducation.se

 
Maria-Elena

Lärare
Maria-Elena Huaman Delgado
maria-elena.delgado@jenseneducation.se