Kontakt

 

Johan Dietrichson

Rektor

Johan Dietrichson
johan.dietrichson@jenseneducation.se
072 251 48 61

Andreas Ahonen

Biträdande rektor

Andreas Ahonen
andreas.ahonen@jenseneducation.se
073 773 31 70


Adress

Adress
Kungsgatan 4
Örebro

Kontakt

Kontakt
019-760 79 10
orebro@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
0737 73 19 25


SYV Anna

SYV/Admin

Anna Larsson
anna.larsson2@jenseneducation.se
0737 73 19 25

helena raiha

Skolsköterska

Helena Räihä
helena.raiha@jenseneducation.se
0737 73 31 55

Kurator Caroline

Kurator

Caroline Engström
caroline.engstrom@jenseneducation.se
073​​7 73​ ​19​ ​20

 
Amanda Andersson

Lärare
Samhällskunskap, geografi och sociologi
Amanda Andersson
amanda.andersson@jenseneducation.se

Daniel Berglund

Lärare
Svenska och engelska
Daniel Berglund
daniel.berglund@jenseneducation.se

David Larsson

Lärare
Svenska, samhällskunskap, retorik och filosofi
David Larsson
david.larsson@jenseneducation.se

 

 
Elin Eriksson

Lärare
Matematik, idrott och hälsa
Elin Eriksson
elin.eriksson@jenseneducation.se

Ellen Måård

Lärare och specialpedagog
Samhällskunskap och psykologi
Ellen Måård
ellen.maard@jenseneducation.se

Erika Andersson

Lärare
Kriminologi och juridik
Erika Andersson
erika.andersson@jenseneducation.se

 
Fanny Pettersson

Lärare
Moderna språk och svenska
Fanny Pettersson
fanny.pettersson@jenseneducation.se

George Masterton

Lärare
Fysik, matematik och naturkunskap
George Masterton
george.masterton@jenseneducation.se

Henrik Palm

Lärare
Matematik och fysik
Henrik Palm
henrik.palm@jenseneducation.se

 
Isabelle Pettersson

Lärare
Religion, samhällskunskap och juridik
Isabelle Persson
isabelle.persson@jenseneducation.se

Jonas Olsén

Lärare
Engelska och historia
Jonas Olsén
jonas.olsen@jenseneducatio

Kamil Nissan

Lärare
Matematik
Kamil Nissan
kamil.nissan@jenseneducation.se

 
Lillemor Ingebrand

Lärare
Svenska, engelska och litteratur
Lillemor Ingebrand
lillemor.ingebrand@jenseneducation.se

Lizette Johansson

Lärare
Idrott och hälsa, engelska, kommunikation och ledarskap och organisation
Lizette Johansson
lizette.johansson@jenseneducation.se

Maria Rosenberg

Lärare
Kemi, biologi och naturkunskap
Maria Rosenberg
maria.rosenberg@jenseneducation.se

 
Maria-Elena

Lärare
Ekonomiska ämnen
Maria-Elena Huaman Delgado
maria-elena.delgado@jenseneducation.se

Melissa Decugis

Lärare
Franska
Melissa Decugis
melissa.decugis@jenseneducation.se

Patrik Ringholm

Lärare
Geografi, historia och astrobiologi
Patrik Ringholm
patrik.ringholm@jenseneducation.se

 
Peter Almerstedt

Engelska och psykologi
Peter Almerstedt
peter.almerstedt@jenseneducation.se