Våra medarbetare

Skolledning

Annika Skoog

Rektor
Annika Skoog
annika.skoog@jenseneducation.se
0737 73 18 30

Jens

Biträdande rektor
Jens Nordin Hoff
Undervisar i psykologi och idrott
jens.nordin@jenseneducation.se

Våra lärare

Martin Sjökvist

Martin Sjökvist
Undervisar i matte och fysik

Coach för NA19

martin.sjokvist@jenseneducation.se

Chierstin Emilsson

Chierstin Emilsson
Undervisar i svenska, engelska och retorik

Coach för EK19

chierstin.emilsson@jenseneducation.se

Linn

Linn Wiig Berglund
Svenska, svenska som andra språk, samhällskunskap, retorik, historia

Coach SA18

linn.wiigberglund@jenseneducation.se

Alexandra Oppenheimer

Alexandra Oppenheimer
Undervisar i tyska

alexandra.oppenheimer@jenseneducation.se

Jessica Jansson

Jessica Jansson
Undervisar i samhällskunskap, historia, sociologi, internationell ekonomi och juridik

Coach för EK18

jessica.jansson@jenseneducation.se

Kristina Renström

Kristina Renström
Undervisar i matte, naturvetenskaplig specialisering, fysik, gymnasiearbete och geografi

Coach för NA18

kristina.renström@jenseneducation.se

Lilia

Lilia Lassoued-Arfoui
Undervisar i arabiska och franska

lilia.lassoued-arfoui@jenseneducation.se

Tommy Sjögren

Tommy Sjögren
Undervisar i svenska, retorik, kommunikation

Coach SA19

tommy.sjogren@jenseneducation.se

avatar

Rebecka Lundberg
Undervisar i företagsekonomi, ledarskap, marknadsföring och juridik

Tjänstledig under läsåret 20/21

rebecka.lundberg@jenseneducation.se

Sara Andersson

Sara Andersson
Undervisar i biologi och naturkunskap
Föräldraledig (tillbaka HT21)

sara.andersson@jenseneducation.se

Daniel Berg

Daniel Berg
Undervisar i religion och engelska

Coach SA20

daniel.berg2@jenseneducation.se

avatar

Ana Portillo Rojas
Undervisar i spanska

ana.portillo.rojas@jenseneducation.se

avatar

Axel Söderberg
Undervisar i naturkunskap och biologi

Coach NA20 

axel.soderberg@jenseneducation.se

avatar

Richard Eriksson
Undervisar i kemi och matematik

Coach EK20 

richard.eriksson@jenseneducation.se

Sophia Eliases

Sophia Eliases
Undervisar i företagsekonomi, ledarskap, marknadsföring och juridik

sophia.eliases@jenseneducation.se


 

Vårt elevhälsoteam

Hanna L

Kurator
Hanna Livingstone
hanna.livingstone@jenseneducation.se

avatar

Skolsköterska
Therese Piri Björling

therese.piri.bjorling@jenseneducation.se
0737 731915

Birgit

Specialpedagog
Birgit Marklund
birgit.marklund@jenseneducation.se

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se
0706 98 04 72