Kontakt


Ansökan om reservplats

Just nu är det många som hör av sig till oss för att ansöka om en reservplats. Vänligen fyll i vårt kontaktformulär nedan så återkommer vi till dig så snart vi har möjlighet.

ansökan

Gruppbild personal JENSEN gymnasium Södra
 
Anna Lundman

Rektor

Anna Lundman
anna.lundman@jenseneducation.se
0707 96 03 33

Adress

Adress
Stora Nygatan 30
Stockholm

Kontakt

Kontakt
08-450 22 80
sodra@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)

 

 

Betyg

Kopior på betyg
Har du förlagt dina betyg och behöver kopior? Läs längst ner på denna sida.

 

 

Ruth Lindquist

Programrektor SA

Ruth Lindquist

ruth.lindquist@jenseneducation.se
0737 73 19 05

Emma Anderzen

Programrektor NA

Emma Anderzén

emma.anderzen@jenseneducation.se
0737 73 14 87

Ola Erlandsson

Programrektor EK/HA

Ola Erlandsson

ola.erlandsson@jenseneducation.se

0737 33 17 93

Hedda Sondén

Specialpedagog

Hedda Sondén

hedda.sonden@jenseneducation.se
0737 73 18 88

Joanna Falk

Skolsköterska

Joanna Falk

joanna.falk@jenseneducation.se
0737 73 18 87

Lina Bäcklund

Kurator

Lina Bäcklund

lina.backlund@jenseneducation.se
0737 73 19 90

Marie Lindahl

Administratör 

Marie Lindahl

marie.lindahl@jenseneducation.se
0737 73 19 02

Sandra Ericson

Studie- och yrkesvägledare 
Coach EKJ21B, EKJ19B

Sandra Ericson

sandra.ericson@jenseneducation.se
0737 73 18 85

Malin Ljung

Skolvärd

Malin Ljung

malin.ljung@jenseneducation.se

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 

Christer Lallerstedt

christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​0706 98 04 72​

 
Eva Blomqvist Håkansson

Skolläkare

Eva Blomqvist Håkansson

 

 


Programlag SA

SA lärare Roni Anter

Coach SAB19A

Roni Anter

roni.anter@jenseneducation.se

SA larare Caroline Borg

(Föräldraledig)

Caroline Borg

caroline.borg@jenseneducation.se

SA larare Li Dunkers

Coach SAS20C

Li Dunkers

li.dunkers@jenseneducation.se

Ruben Pascual

Coach SAB20B

Ruben Pascual

ruben.pascual@jenseneducation.se

Mariam Gharibmal

Coach SAB20A & SAB19B

Mariam Gharibmal

mariam.gharibmal@jenseneducation.se

Lena Glava Nilsson

Coach SAS19C

Lena Glavå Nilsson

lena.glava-nilsson@jenseneducation.se

SA larare Anna Tahtinen

Coach SAB21B

Anna Tähtinen

anna.tahtinen@jenseneducation.se

Savka Plaza

Föräldraledig

Savka Plaza

savka.plaza@jenseneducation.se

Mikaela Schölander

Coach SAB21A

Mikaela Schölander

mikaela.scholander@jenseneducation.se

Lena Malkomian

 

Lena Malkomian

lena.malkomian@jenseneducation.se

 

Sofia Matti

Coach SAS21C

Sofia Matti

sofia.matti@jenseneducation.se

 

 

 

 

 

 

Programlag NA

Emma Anderzen

Coach NA19

Emma Anderzén

emma.anderzen@jenseneducation.se

Marie Zeising

Coach NA21

Marie Zeising

marie.zeising@jenseneducation.se

Jonas Eriksson

Jonas Eriksson

 Coach NA20A

jonas.eriksson@jenseneducation.se

Jimmi Svahn

Jimmi Svahn

Coach NA20A

jimmi.svahn@jenseneducation.se

 

 

 

 

 


Programlag HA

Antje Frauenstein

Coach HA19

Antje Frauenstein

antje.frauenstein@jenseneducation.se

Youssef Ghazala

Coach HA21

Youssef Ghazala

youssef.ghazala@jenseneducation.se

Julia Karlsson

Coach HA20

Julia Karlsson

julia.karlsson@jenseneducation.se


Programlag EK

Filip Knutsson

Coach EKJ20B

Filip Knutsson

filip.knutsson@jenseneducation.se

Helena Svensk

Coach EK19C

Helena Svensk

helena.svensk@jenseneducation.se

Asja Imamovic

Coach EK21C

Asja Imamovic

asja.imamovic@jenseneducation.se

Camilla Rubinsson

(föräldraledig)

Camilla Rubinsson

camilla.rubinsson@jenseneducation.se

Ban Shareef

Coach EK20A

Ban Shareef

ban.shareef@jenseneducation.se

Joakim Håkansson

Coach EK19A

Joakim Håkansson

joakim.hakansson@jenseneducation.se

Anders Spännargård

Coach EK19A

Anders Spännargård

anders.spannargard@jenseneducation.se

Sini Granehäll

Coach EK21A

Sini Granehäll

sini.granehall@jenseneducation.se

Alexandra Nehro

Coach EK20C

Alexandra Nehro

alexandra.nehro@jenseneducation.se


 

Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior?

– Du som tagit studenten 2011 eller tidigare kontaktar skolan. 
– Du som tagit studenten 2012-2017 beställer i Stadsarkivets e-arkiv, (fyll i ditt personnummer i Sök) behöver du kopior på engelska kontaktar du skolan.
– Du som tagit studenten 2018-2021 beställer i Stadsarkivets e-arkiv, (fyll i ditt personnummer i Sök) 
både svenska och engelska kopior. 

Kontakta administratör Marie Lindahl på JENSEN gymnasium Södra, marie.lindahl@jenseneducation.se.