Kontakt


Ansökan om reservplats

Just nu är det många som hör av sig till oss för att ansöka om en reservplats. Vänligen fyll i vårt kontaktformulär nedan så återkommer vi till dig så snart vi har möjlighet.

ansökan

Gruppbild personal JENSEN gymnasium Södra
 
Anna Lundman

Rektor

Anna Lundman
anna.lundman@jenseneducation.se
0707 96 03 33

Adress

Adress
Stora Nygatan 30
Stockholm

Kontakt

Kontakt
08-450 22 80gamlastan@jenseneducation.se

Sjukanmälan

Frånvaroanmälan
JENSEN Campus
(instruktioner)

 

 

Betyg

Kopior på betyg
Har du förlagt dina betyg och behöver kopior? Läs längst ner på denna sida.

 

 

Ruth Lindquist

Programrektor SA

Ruth Lindquist

ruth.lindquist@jenseneducation.se
0737 73 19 05

Emma Anderzen

Programrektor NA

Emma Anderzén

emma.anderzen@jenseneducation.se
0737 73 14 87

Ola Erlandsson

Programrektor EK/HA

Ola Erlandsson

ola.erlandsson@jenseneducation.se

0737 33 17 93

Hedda Sondén

Specialpedagog

Hedda Sondén

hedda.sonden@jenseneducation.se
0737 73 18 88

Joanna Falk

Skolsköterska

Joanna Falk

joanna.falk@jenseneducation.se
0737 73 18 87

FannyAxelsson

Kurator

Fanny Axelsson 

fanny.axelsson@jenseneducation.se
0737 73 19 90

Marie Lindahl

Administratör 

Marie Lindahl

marie.lindahl@jenseneducation.se
0737 73 19 02

Sandra Ericson

Studie- och yrkesvägledare 
Coach EKJ21B

Sandra Ericson

sandra.ericson@jenseneducation.se
0737 73 18 85

Helena-Jarten

Skolvärd

Helena Jartén

helena.jarten@jenseneducation.se

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 

Christer Lallerstedt

christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​0706 98 04 72​

 
Eva Blomqvist Håkansson

Skolläkare

Eva Blomqvist Håkansson

 

 

 


Programlag SA

Rebecca Johnsson - Porträtt -webb

Coach SAB21A

Rebecca Johnson

rebecca.johnson@jenseneducation.se

Hanna-Gustavsson-Svahn-porträtt

Coach SAB22A 

Hanna Gustafsson Svahn 

hanna.gustafsson.svahn@jenseneducation.se

Robert-Kjellman-webb-porträtt

Coach SAB20B

Robert Kjellman

robert.kjellman@jenseneducation.se

SA larare Anna Tahtinen

Coach SAB21B

Anna Tähtinen

anna.tahtinen@jenseneducation.se

Savka Plaza

Föräldraledig

Savka Plaza

savka.plaza@jenseneducation.se

Emil Tillenius

Coach SAB20A

Emil Tillenius

emil.tillenius@jenseneducation.se

Lena Malkomian

Lena Malkomian

lena.malkomian@jenseneducation.se

 

 

Sofia Matti

Coach SAS21C

Sofia Matti

sofia.matti@jenseneducation.se

Jennie Järlborn

Coach SAB22B

Jennie Järlborn

jennie.jarlborn@jenseneducation.se

Lena S Jansson

Coach SAS22C

Lena S Jansson

lena.jansson@jenseneducation.se

 

 

 

 

Programlag NA

Emma Anderzen

Coach NA19

Emma Anderzén

emma.anderzen@jenseneducation.se

Marie Zeising

Föräldraledig

Marie Zeising

marie.zeising@jenseneducation.se

Jonas Eriksson

 Coach NA22A

Jonas Eriksson

jonas.eriksson@jenseneducation.se

Tatjana Spiric

Coach NA21A

Tatjana Spiric

tatjana.spiric@jenseneducation.se

Jimmi Svahn

Coach NA20A

Jimmi Svahn

jimmi.svahn@jenseneducation.se

 

 

 

 

 


Programlag HA

Antje Frauenstein

Coach HA19

Antje Frauenstein

antje.frauenstein@jenseneducation.se

Youssef Ghazala

Coach HA21A

Youssef Ghazala

youssef.ghazala@jenseneducation.se

Julia Karlsson

Coach HA20A

Julia Karlsson

julia.karlsson@jenseneducation.se

Garrick Odin

Coach FS22A

Garrick Odin

garrick.odin@jenseneducation.se

 


Programlag EK

Filip Knutsson

Coach EKJ20B

Filip Knutsson

filip.knutsson@jenseneducation.se

Helena Svensk

Coach EK19C

Helena Svensk

helena.svensk@jenseneducation.se

Jenny-lönnqvist-webb-porträtt

Coach EK22C 

Jenny Lönnqvist

jenny.lonnqvist@jenseneducation.s

Oskar-Olsson-Porträtt-webb

Coach EK21C

Oskar Olsson

oskar.olsson@jenseneducation.se

Tobias-Malmgren-porträtt-webb

Coach EK22A

Tobias Malmgren

tobias.malmgren@jenseneducation.se

Joakim Håkansson

Coach EK20A

Joakim Håkansson

joakim.hakansson@jenseneducation.se

Anders Spännargård

Coach EK19A

Anders Spännargård

anders.spannargard@jenseneducation.se

Sini Granehäll

Coach EK21A

Sini Granehäll

sini.granehall@jenseneducation.se

Charalampos Triantafillidis

Coach EKJ22B

Charalampos Triantafillidis

charalampos.triantafillidis@jenseneducation.se

Alexandra Nehro

Coach EK20C

Alexandra Nehro

alexandra.nehro@jenseneducation.se


 

Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior?

– Du som tagit studenten 2011 eller tidigare kontaktar skolan. 
– Du som tagit studenten 2012-2017 beställer i Stadsarkivets e-arkiv, (fyll i ditt personnummer i Sök) behöver du kopior på engelska kontaktar du skolan.
– Du som tagit studenten 2018-2021 beställer i Stadsarkivets e-arkiv, (fyll i ditt personnummer i Sök) 
både svenska och engelska kopior. 

Kontakta administratör Marie Lindahl på JENSEN gymnasium Gamla stan, marie.lindahl@jenseneducation.se.