Kontakt

Ansökan om reservplats

Just nu är det många som hör av sig till oss för att ansöka om en reservplats. Vänligen fyll i vårt kontaktformulär nedan så återkommer vi till dig så snart vi har möjlighet.

ansökan


JGS
 
Jonatan Laurent

Rektor

Jonatan Laurent

jonatan.laurent@jenseneducation.se
0722 50 40 48

Adress

Adress
Stora Nygatan 30
Stockholm

Kontakt

Kontakt
08-450 22 80
sodra@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)

Lina Johanneson

Programchef EK & HA

Lina Johannesson

lina.johannesson@jenseneducation.se
0703 34 83 48

Petra Jonasson

tf. Programchef SA & NA

Petra Jonasson

petra.jonasson@jenseneducation.se
0722 51 09 69

Claudia Ericsson

Specialpedagog

Claudia Ericsson

claudia.ericsson@jenseneducation.se
0737 73 18 88

Lena Brown

Studie- och yrkesvägledare

Lena Brown

lena.brown@jenseneducation.se
0737 73 18 85

Joanna Falk

Skolsköterska

Joanna Falk

joanna.falk@jenseneducation.se
0737 73 18 87

Maria Hellsten

Kurator

Maria Hellsten

maria.hellsten@jenseneducation.se​
0737 73 19 90


Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior ska du vända dig till Stockholms stadsarkiv - förutsatt att du tagit studenten från år 2012 och framåt. Stadsarkivet hjälper de dig med de svenska betygen. Behöver du kopia på den engelska översättningen eller tog studenten 2011 eller tidigare kontaktar du Marie Lindahl på JENSEN gymnasium Södra.