Kontakt


Ansökan om reservplats

Just nu är det många som hör av sig till oss för att ansöka om en reservplats. Vänligen fyll i vårt kontaktformulär nedan så återkommer vi till dig så snart vi har möjlighet.

ansökan


JGS
 
Jonatan Laurent

Rektor

Jonatan Laurent

jonatan.laurent@jenseneducation.se
0722 50 40 48

Adress

Adress
Stora Nygatan 30
Stockholm

Kontakt

Kontakt
08-450 22 80
sodra@jensengymnasium.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan
JENSEN online 
(instruktioner)

Lina Johanneson

Programchef EK & HA

Lina Johannesson

lina.johannesson@jenseneducation.se
0703 34 83 48

Anna Lundman

Programchef SA & NA

Anna Lundman

anna.lundman@jenseneducation.se070 796 03 33

 

Avatar

Specialpedagog

Hedda Sondén

hedda.sonden@jenseneducation.se
0737-73 18 88

Joanna Falk

Skolsköterska

Joanna Falk

joanna.falk@jenseneducation.se
0737 73 18 87

Maria Hellsten

Kurator

Maria Hellsten

maria.hellsten@jenseneducation.se​
0737 73 19 90

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog 

Christer Lallerstedt

christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​070-698 04 72​

 
Eva Blomqvist Håkansson

Skolläkare

Eva Blomqvist Håkansson

 

 

 


Kopior på betyg

Har du förlagt dina betyg och behöver kopior?

– Du som tagit studenten 2011 eller tidigare kontaktar skolan. 
– Du som tagit studenten 2012-2017 beställer i Stadsarkivets e-arkiv, (fyll i ditt personnummer i Sök) behöver du kopior på engelska kontaktar du skolan.
– Du som tagit studenten 2018 beställer i Stadsarkivets e-arkiv, (fyll i ditt personnummer i Sök) 
både svenska och engelska kopior. 

Kontakta administratör Marie Lindahl på JENSEN gymnasium Södra, marie.lindahl@jenseneducation.se.